Blog

مهربانی‌های شما و قلمه‌ای که رشد کرد…

توسط نیکوکاریدر 1399-08-30

سلام به همراهان عزیز قلمه؛

درست یک ماه پیش، با کمک 56 نفر از نیکوکاران و مهربانان، موفق شدیم مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال معادل پنجاه میلیون تومان را برای کارآفرینی و ایجاد شغل برای دو فرد مستضعف سرپرست خانوار و در راستای اولین پروژه مسئولیت اجتماعی قلمه، در سایت مهربانه جمع‌آوری کنیم.

موفقیت پروزه قلمه در مهربانه

موفقیت پروزه قلمه در مهربانه

و اکنون، اولین گزارش قلمه از نتایج عمل خیرخواهانه شما عزیزان، آماده انتشار است که در ادامه، آن را مشاهده می‌کنید:

  1. قبل از هر چیز لازم است از خیّر محترم، آقای سعادت تشکر نماییم که اجازه استفاده از بخشی از سوله و همچنین تجهیزات کارگاه صنعتی خود واقع در شرکت صنعتی چیچکلو شهرستان اسلامشهر را برای مدت 12 ماه به ما دادند تا در این مکان، امکان استقرار، فعالیت و کسب درآمد برای 2 تا 4 نفر فراهم شود.
  2. همچنین می‌بایست از مجموعه محترم مهربانه و جناب آقای محمدی بابت اجازه درج پروژه در سایت مهربانه و همچنین کمک نقدی این مجموعه به پروژه تشکر نماییم.
  3. در مرحله بعد از تمامی 56 فرد و مجموعه‌ای که با کمک‌های خود اجازه انجام این پروژه کارآفرینی  را به قلمه دادند تشکر می‌کنیم.
  4. با کمک خیرین شهرستان اسلامشهر، دو نفر از افراد مستضعف سرپرست خانوار، شناسایی و با ایشان مصاحبه و صحت‌سنجی نیازمندی آن‌ها انجام شد و مقدمات همکاری با این دو نفر با نام‎‌های آقای سعید.س و رضا.الف فراهم شد.
  5. مبالغ جمع‌آوری شده به عنوان سرمایه اولیه در اختیار دو فرد مذکور قرار گرفت و با راهنمایی تیم قلمه، با این مبلغ میزان حدود 4 تن ضایعات پلیمری قابل بازیافت (ظرف قارچ شکسته غیرقابل استفاده در بازار) و یک تن مواد مکمل مرغوب جهت فرآوری ظروف، در تاریخ 18 آبان 1399 خریداری گردید.
  6. آموزش‌های لازم جهت شناسایی مواد، کار با دستگاه آسیاب و نحوه ترکیب مواد پلیمری جهت بازیافت مواد خریداری شده به این دو نفر ارائه شد.
  7. مواد خریداری شده طی 1 هفته کاری، آسیاب گردید، با مواد تکمیلی ترکیب شد و فرایند بازیافت و تهیه گرانول پلیمری با موفقیت انجام شد و محصول نهایی که قابلیت ورود مجدد به صنعت را دارد، به دست آمد.
  8. تیم قلمه برای امر بازاریابی و فروش به کمک دو نفر آمد و حدود 5 تن محصول نهایی از طریق ارتباطات مجموعه قلمه با بازار خرید و فروش مواد پلیمری، طی دو روز کاری به فروش رسید و مبلغ 10 میلیون تومان سود در کنار مبلغ اولیه به دست آمد که 6 میلیون تومان به عنوان دستمزد و مابقی به عنوان سودخالص در اختیار دو فرد قرار گرفت.
  9. تیم قلمه همچنان در کنار این دو نفر فعالیت خواهد کرد تا بتوانند کسب و کار خود را توسعه داده و سود مناسبی جهت راه اندازی کارگاه شخصی کسب نمایند.
  10. منتظر گزارش ماه آینده قلمه از این پروژه باشید.

در ادامه برخی تصاویر مربوطه را مشاهده می‌نمایید.

مواد خریداری شده

مواد خریداری شده

دو نفر مشغول به کار

دو نفر مشغول به کار

محصول نهایی

محصول نهایی

تیم قلمه

تیم قلمه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.